1Yr+ Fellows

Cohort 8: 2016-7
  • Francisco Alatorre, Criminal Justice
  • Greg Armfield, Communications
  • Erin Blaugrund, Marketing
  • Phillip Braker, Engineering Technology and Surveying Engineering
  • Gavin Clarkson, Finance
  • Margaret Goehring, Art
  • Mary Prentice, Educational Leadership and Administration
  • Eva Michelle Wheeler, Languares and Linguistics
Cohort 7: 2015-16
  • Nancy Chanover, Astronomy
  • Vincent Choo, Mechanical and Aerospace Engineering
  • Bárbara Gamillo, Engineering Technology and Survey Engineering
  • Koomi Kim, Curriculum and Instruction
  • Jiaqi Liang,  Government
  • David Melendez, Student Success Center
  • Naomi Schmidt, Economics
  • Laura Thompson, Psychology
  • Lucy Zollner, Languages and Linguistics
Cohort 6: 2014-15
  • Amneh Al-Rawashdeh, Educational Leadership
  • Lynette Bagwell, Curriculum and Instruction
  • Michael DeAntonio, Physics
  • Conni DeBlieck, School of Nursing
  • Bobbie Green,  Information Systems
  • Cheryl Lombardi, School of Nursing
  • Stephanie Lynch, School of Nursing
  • Sara Melendrez, Curriculum and Instruction
  • Tracey Miller-Tomlinson, English
  • Shelly Noe, School of Nursing
  • Robert Paz, Electrical and Computer Engineering
  • Katerina Reka, Art
  • Linda Summers, School of Nursing
Cohort 5: 2013-14
  • Charles Boehmer, Electrical Engineering
  • Tami Ford, Public Health Sciences
  • Christopher Hughes, Music
  • Merranda Marin, Family and Consumer Science
  • Elise Sautter, Marketing
  • Sandra Way, Sociology
  • Laura White, Animal and Range Sciences
  • Henrietta Williams Pichon, Educational Management and Development
Cohort 4: 2012-13
  • Ali Ahmad, Math
  • Chet Barney, Management
  • Ann Bock, Family and Consumer Sciences
  • Nathan Brooks, History
  • Kurt Depner, English and Communication Studies
  • Patricia Hoffmann, Sociology
  • Andrea Joseph, Criminal Justice
  • Keith Mandabach, Hotel, Restaurant and Tourism Management
  • Gerri McCulloh, English
  • Bernard McNamara, Astronomy
  • Niki Mott, English
  • Hiranya Roychowdhury, Health Occupations
  • James Shearer, Music
  • Rajaa Shindi, Computer Information Technology
  • Enedina Vasquez, Counseling and Educational Psychology
  • Laura Williams, Women’s Studies
Cohort 3: 2011-12
  • Renee Despres, English
  • Marija Dimitrijevic, Criminal Justice
  • Mary Hoke, Nursing
  • Cat Jonet, Women’s Studies
  • Alla Kammerdiner, Industrial Engineering
  • Krista Kozel, English/Communication
  • Deborah LaPorte, English
  • Miguel Licona, Curriculum and Instruction
  • Justin MacDonald, Psychology
  • Maria Mercado, Curriculum and Instruction
  • Lori Ortiz-Gallegos, Criminal Justice
  • Mark Waltermire, Language and Linguistics
  • Susan Wilson, Health Science
Cohort 2: 2010-11
  • Jesus Barquet, Language and Linguistics
  • Claudia Billings, Theatre Arts
  • Chris Cramer, Plant & Environmental Sciences
  • Igor Dolgov, Psychology
  • Josh Hamling, English
  • Siriporn McDowell, Hotel, Restaurant and Tourism Management
  • Shon Meyer, Human Performance, Dance, and Recreation
  • Loui Reyes, Curriculum and Instruction/Graduate School
  • Cristobal Rodriguez, Educational Management and Development
  • Barry Thatcher, English
  • Kelly Tian, Marketing
  • Judith Weisinger, Business Management
Cohort 1: 2009-10
  • Monica Brown, Special Education & Communication Disorders
  • Jeffrey Longwell, Language and Linguistics
  • Nancy McMillan, Geological Sciences
  • Richard Oliver, Accounting and Information Systems
  • Azadeh Osanloo, Educational Management and Development
  • Elissa Poel, Special Education and Communication Disorders
  • Dale Spencer, Accounting and Information Systems
  • Betsy Stringham, Hotel, Restaurant and Tourism Management
  • Kourtney Vaillancourt, Family and Consumer Science
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com